недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вељаноски на погребот на поранешниот турски претседател

trajko-veljanoski-cest

Поврзани вести

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски, денес ќе биде во Турција.

Тој ќе присуствува на погребот на поранешниот претседател на Турција Сулејман Демирел во Анкара.

Најчитани вести