петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Вељаноски на средба со парламентарниот заменик МНР на Јапонија

veljanoski

Поврзани вести

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски денеска во 14 часот, ќе има средба со Такао Макино, парламентарен заменик министер за надворешни работи во Министерството за надворешни работи на Јапонија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести