петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Вељаноски се потпиша во книгата на жалост во руската амбасада

veljanoski

Поврзани вести

Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски денес се потпиша во Книгата на жалост во Амбасадата на Руската Федерација во знак на почит кон загинатите во големата авионска несреќа кoja се случи на 31 октомври 2015 година во Арапската Република Египет

Вељаноски притоа изрази сочувство до семејствата и најблиските на настраданите во авионската несреќа.

Најчитани вести