сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вељаноски утре ќе го потпише Решението за распишување предвремени избори

veljanoski

Поврзани вести

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски утре, точно напладне ќе го потпише Решение за распишување предвремени парламентарни избори.

Собранието попладнево со гласовите од сите присутни пратеници одлучи да се распушти и да се распишат предвремени парламентарни избори.

За предлог одлуката за самораспуштање гласаа сите 117 пратеници кои присуствуваат во салата.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести