понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Вељаноски во посета на Хрватска

Trajko_Veljanoski-golema

Поврзани вести

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски утре официјално ќе ја посети Хрватска, на покана на својот колега, претседателот на Хрватскиот Сабор, Јосип Леко.

Во рамки на посетата претседателот Вељаноски ќе се сретне и со претседателот на Хрватска, Иво Јосиповиќ и со првиот потпретседател на Владата на Хрватска и министер за надворешни и европски прашања, Весна Пусиќ.

Претседателот Вељаноски утре, ќе се обрати пред пратениците на Хрватскиот сабор на свечена седница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести