петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Вељановски изрази сочуство до семејствата на загинатите во хеликоптерската несреќа

Претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Трајко Вељаноски упати писма со сочувство до семејствата на загинатите припадници на хеликоптерската единица на МВР, Мицев, Трајковиќ, Орешков, Лопатички.

trajko-veljanovski

Последни вести

Претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Трајко Вељаноски упати писма со сочувство до семејствата на загинатите припадници на хеликоптерската единица на МВР, Мицев, Трајковиќ, Орешков, Лопатички.

„Почитувани, дозволете од свое лично име и од името на пратениците на Собранието на Република Македонија во овие мигови на голема тага да ви упатам најдлабоко сочувство за загубата и трагичното загинување на Драги Мицев, Марјан Трајковиќ, Тоде Орешков, Иљо Лопатички.

Трагичната несреќа и заминувањето на врвни професионалци, ценети и почитувани пријатели и колеги е голема загуба пред се за семејствата и блиските, но и огромна загуба за Република Македонија.

Во овие тажни мигови со сите вас ја споделуваме болката од нивното прерано заминување.“ стои во писмото упатено до семејствата на настраданите.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести