вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вељановски во официјална посета на Хрватска

Вељановски заминува во посета на Хрватска на покана на својот колега Леко

Trajko_Veljanoski-golema

Поврзани вести

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски денеска ќе престојува во официјална посета на Хрватска на покана од неговиот хрватски колега Јосип Леко.

Покрај со својот домаќин, Вељаноски ќе се сретне и со хрватскиот претседател Иво Јосиповиќ и со првиот потпретседател на хрватската Влада и министер за надворешни и европски прашања,  Весна Пусиќ.

Планирано е претседателот Вељаноски на свечена седница да се обрати и пред пратениците на Хрватскиот сабор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести