недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Велосипедист двапати се спасил од малезиските кобни летови

Кобниот лет за Куала Лумпур со малезискиот авион кој беше срушен во Украина бил пикиран и од велосипедистот Де Јонг кој во последен момент нашол поевтин билет и само поради тоа го сменил летот МХ17 со друг лет за Куала Лумпур.

Maarten

Последни вести

Не е само спортска, ова е животна среќа за холандскиот велосипедист Мартин Де Јонг кој е член на малезискиот велосипедски клуб „TGS“.

Кобниот лет за Куала Лумпур со малезискиот авион кој беше срушен во Украина бил пикиран и од велосипедистот Де Јонг кој во последен момент нашол поевтин билет и само поради тоа го сменил летот МХ17 со друг лет за Куала Лумпур.

Холанѓанецот по втор пат избегнува авионска несреќа, медиумите пренесуваат дека планирал да лета и со боингот на Малезиа ерлајнс кој исчезна над Индискиот океан, но тогаш го откажал планираното патување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести