четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 42

Велосипедист почина на лице место по сообраќајка со Мерцедес

Седумдесет годишниот Руфки Н. го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера околу 12:30 часот се случила во скопско Ченто.

policija-10

Поврзани вести

Несреќата, информираат од полицијата, се случила на крстосницата со улиците „Методија Андонов Ченто“ и „Антон Попов“ и во истата учествувале  20 годишниот Н.Р. управувајќи „Мерцедес“ и велосипедистот.

Руфки бил пренесен во поликлиникта во Ченто каде лекар можел само да ја констатира смртта.

Телото на починатиот е предадено на обдукција, а полицијата извршила увид на местото на несреќата.

Најчитани вести