петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Велосипедист прегазен пред „Мавровка“

На местото веднаш дошла екипа на Брза помош која го згрижила повредениот велосипедист. Велат дека најверојатно има тешки повреди, бидејќи ударот бил исклучително силен. Од полицијата сè уште нема потврда за овој случај.

Policija_lenta_krajsleri

Последни вести

Велосипедист се бори за живот откако пред половина час бил прегазен на крстосницата пред ТЦ „Мавровка“. Очевидци за „Прес 24“ велат дека сликата била страшна.

На местото веднаш дошла екипа на Брза помош која го згрижила повредениот велосипедист. Велат дека најверојатно има тешки повреди, бидејќи ударот бил исклучително силен. Од полицијата сè уште нема потврда за овој случај.

Нема официјални информации  во каква состојба е повредениот,  ниту пак за неговиот идентитет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести