сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Велосипедист тешко повреден во скопско Љубин

Седумдесет годишниот велосипедист. е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 11 часот се случила во скопското село Љубин.

133243048

Поврзани вести

Од полицијата информираат дека сообраќајната несреќа се случила кога велосипедистот Џ.Б. од Сарај бил удрен од А.Ј. од Бојане (33) кој управувал во автомобил Голф.

Велосипедистот бил пренесен во Поликлиниката Ѓорче Петров каде лекарите констатирале тешки телесни повреди.

На местото на несреќата извршен е полициски увид.

Најчитани вести