петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 29

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Мичурин

Педесет и девет годишниот Д.М. од Скопје е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила на улицата „Симеон Кавракиров“ во Скопје.

113420760

Поврзани вести

Од МВР информираат дека несреќата се случила кога автомобил „Киа“ управуван од скопјанката З.Н.А. (39) удрила во велодипед пони кој го возел Д.М.

Со возило на итна медицинска помош повредениот бил пренесен во Ургентниот центар каде му се контатирани тешки повреди и е задржан на понатамошно лекување.

Најчитани вести