четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Велосипедист загина во сообрќајка кај Струга

Несреќата се случила на патот Подмоље - Ќафасан

soobrakajka

Поврзани вести

Шеесет и деветгодишен стружанец почина вчера попладне откако возејќи велосипед се судрил со автомобил на патот од селото Подмоље кон Ќафасан, информира денеска полицијата.

Несреќата се случила околу 16,40 часот кога дошло до судир меѓу автомобил „цитроен“, што го возел О.Ш (33) од Охрид и велосипедистот Беџет К.. При судирот Беџет е тешко повреден, по што со возило на Брза помош требало да биде пренесен на скопските Клиники, но на пат кон Скопје починал.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести