недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 41

Венди: Јелена ја убија секташи!

Пејачката тврди дека семејството се занимава и со магии, и дека сето тоа не го поддржува црквата.

jelena-krsmanovic-2

Поврзани вести

По целиот скандал кој настана со убиството на српската пејачка Јелена Крсмановиќ, се огласи и најскандалозната пејачка во Србија, позната како жена без влакна на јазикот, Венди.

– Членовите на семејството Марјановиќ добиваат моќ од демони, православната вера не признава врачарење, не признава исцелување, не го признава ова. Јелена ја убија секташи, вели Венди Вукелиќ.

Пејачката тврди дека семејството се занимава и со магии, и дека сето тоа не го поддржува црква.

Пејачката тврди дека семејството се занимава и со магии, и дека сето тоа не го поддржува црква.

Пејачката тврди дека семејството се занимава и со магии, и дека сето тоа не го поддржува црква.

Инаку, Венди додава дека според начинот на кој е убиена Јелена, се гледа дека не е обично убиство. Изживувањето врз неа и кога почнала да ги прима ударите и кога веќе била мртва кажуваат многу.

Таа беше брутално усмртена со 30 удари од метална палка.

Најчитани вести