понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Венгер е главниот виновник за новиот договор на Росицки

venger vinovnik rosicki

Последни вести

Менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер откри дека во најбрз можен рок, репрезентативецот на Чешка, Томаш Росицки ќе го потише новиот договор.

“Росицки ќе остане на “Емирати”. Гарантирам со 100 отсто. Веќе постигнавме договор околу новото продолжување на соработката. Се дефинираат последните детали од новиот договор. Јас лично побарав да добие нов договор и да остане во Лондон што е можно подолго. Мислам дека се враќа во посакуваната форма, а одигра фантастично на последниот првенствен натпревар против екипата на Сандерленд. Неговата креативност ќе ни биде потребна во финишот од актуелната сезона”, изјави трофејниот француски стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести