четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Венгер го чека Дрекслер, а Гуркуф е алтернатива

veger ceka dreksler

Поврзани вести

Доколку не успее во намерата, во следните неколку дена да ги осигура услугите на стандардниот првотимец во дресот на германскиот бундеслигаш Шалке, Џулијан Дрекслер, менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер своето внимание ќе го насочи кон фудбалерот на Олимпик од Лион, Јоан Гуркуф.

Од поодамна се знае дека раководните лица на Арсенал се подготвени да одвојат околу 37 милиони евра за услугите на репрезентативецот на Германија, Џулијан Дрекслер, но таквата понуда се уште е неприфатлива за челниците на Шалке кои 20-годишниот играч за врска го проценуваат на 50 милиони евра.

Трофејниот француски стручњак е подготвен да чека уште неколку дена, а доколку добие нов негативен одговор од челниците на Шалке, своето внимание ќе го насочи кон Гуркуф чии потпис може да биде обезбеден и со понуда од 15 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести