сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Венгер го понуди Подолски и 25 мил евра за услугите на Дрекслер

podloski za dreksler

Последни вести

Менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер и понатаму не се откажува од намерата да ги осигура услугите на големиот талент од редовите на германскиот бундеслигаш Шалке, Џулијан Дрекслер.

Според последните информации кои пристигнуваат од “Емирати”, челниците на Арсенал планираат на стартот од следната недела да испратат нова официјална понуда за 20-годишниот играч за врска.

Популарните “топчии” сега се подготвени да одвојат околу 25 мил. евра за репрезентативецот на Германија, но се подготвени во обратната насока да го испратат и сонародникот на Дрекслер, Лукас Подолски.

Трофејниот француски стручњак сака што е можно побрзо да се ослободи од услугите на Подолски кој во изминатите неколку месеци постојано се повредува и во новата сезона има одиграно само неколку натпревари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести