недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Венгер го прави Кедира нов топчија

v

Последни вести

Освен што се на само пола чекор од реализиација на веќе најавениот трансфер на чилеанскиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Алексис Санчез, раководните лица на лондонскиот премиерлигаш Арсенал ќе се обидат до крајот на летниот преоден рок да ги обезбедат и услугите на германскиот интернационалец од редовите на новиот европски клупски шампион, Реал (М), Семи Кедира.

Најпознатите фудбалски медиуми на Островот пред неколку часа ја пласираа информацијата дека челниците на Арсенал веќе испартиле официјална понуда за одличниот играч за врска која не е помала од 30 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести