недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Венгер ќе мора да се задоволи со Џовинко

Џовинко веќе изјави дека е незадоволен.

giovinko

Поврзани вести

Менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер ја започна потрагата по нов напаѓач кој би требало да се покаже како пресуден кога е во прашање борбата за шампионската титула во англиската Премиер лига.

Во списокот со напаѓачи кои би требало да се преселат на „Емирати” за време на зимскиот преоден рок сега може да се прочита и името на резервниот напаѓач на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Себастијан Џовинко.

Желбата на трофејниот француски стручњак лесно може да стане реалност доколку неговата понуда за 26-годишниот напаѓач не биде помала од 15 милиони евра.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести