четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Венгер ќе понуди 20 мил. фунти за Алексис Санчез

VENGER ZA SANCEZ

Последни вести

Менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер не се откажува од намерата да ги осигура услугите на чилеанскиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Алексис Санчез.
Репрезентативецот на Чиле по натпреварот против Шпанија изјави дека е среќен на “Ноу Камп” но птцети дека нема ништо сигурно во фудбалскиот свет, дека еден ден играш за еден клуб, а веќе во следниот си продаден на некој друг клуб.
Ваквата изјава на Санчез делуваше екстра мотивирачки врз трофејниот француски стручњак кој е убеден дека услугите на крилниот напаѓач можат да бидат осигурани и со официјална понуда не помала од 20 мил. фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести