среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Венгер најави трансфер во Германија

venger transfer germanija

Поврзани вести

Трофејниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер откри дека не би можел да биде менаџер на некој друг клуб кој се натпреварува во англиската Премиер лига, но и дека му се допаѓа идеата да биде тренер во германската Бундес лига.

„Ако дојде тој ден, за промена на клупската средина, тогаш сигурно ќе си заминам од Англија. Не можам да бидам менаџер на некој друг клуб кој се натпреварува во англиската Премиер лига. За мене најдобра опција е германската Бундес лига. Ми се допаѓа германската култура. Германија ја чуствувам многу блиска и никогаш не сум работел во таа лига”, изјави предводникот на “топчиите”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести