сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Венгер не е заинтересиран за Димитар Бербатов

Моментално ги разгледуваме сите опции кои ги имаме на располагање и морам да признаам дека нема нешто квалитетено кога е во прашање зимскиот преоден рок

venger za berbatov

Поврзани вести

Менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер, откри дека не е точна информацијата дека “топчиите” подготвуваат официјална понуда за бугарскиот интернационалец од редовите на Фулам, Динитар Бербатов.
“Бербатов? Во овој момент ние не сме заинтересирани за тој напаѓач. До сега не сме оствариле контакт со ниту еден фудбалер, со ниту еден напаѓач. Моментално ги разгледуваме сите опции кои ги имаме на располагање и морам да признаам дека нема нешто квалитетено кога е во прашање зимскиот преоден рок”, изјави трофејниот француски стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести