четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Венгер не сака да биде тренер на Монако

VENGER NE SAKA

Последни вести

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер експресно ја демантираше пласираната шпекулација дека во новата клупска сезона ќе биде предводник на вицешампионот на Франција, тимот на Монако.

“Му посакувам се најдобро на Монако. Сите знаат колку го сакам тој тим, дека таму ги имав првите успеси во фудбалскиот свет, но јас не сум заинтересиран за тренерската фотелја на “Луи Втори”. Колку што знам, Монако се уште има тренер, и тоа многу добар тренер. Раниери заслужува максимален респект”, изјави францускиот стручњак.

За разлика од француските медиуми, фудбалските медиуми на Островот се убедени дека во следните неколку дена, Арсен Венгер ќе го потпише новиот договор кој го обврзува да остане на “Емирати” до 2017 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести