четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Венгер не жали по Луис Суарез

venegr za suarez

Поврзани вести

Менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер откри дека не жали по пропуштената шанса за да ги осигура услугите на најголемата ѕвезда во дресот на Ливерпул и моментално прв стрелец во домашниот шампионат, уругвајскиот интернационалец, Луис Суарез.

„Понекогаш, не ти е сеедно кога некој фудбалер што во минатото играл за твојот клуб сега игра добро и постигнува погодоци во дресот на некој дриг клуб. Сепак, тука станува збор за фудбалер кој никогаш не играл во дресот на Арсенал. Имавме ситуација во која фудбалерот не се пресели на ’Емирати’ и толку. Не жалам по Суарез, зборуваме за нешто што е веќе дел од минатото”, изјави трофејниот француски стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести