недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Венгер нуди 37 милиони евра за тешко повредениот Дрекслер

Трофејниот француски стручњак и понатаму не се откажува од намерата да ги осигура услугите на 20-годишниот играч за врска кој пред неколку недели заработи потешка повреда

dreksler

Поврзани вести

Менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер, уште еднаш и тоа за последен пат за време на зимскиот преоден рок, ќе се обиде да го договори трансферот на најголемиот талент во дресот на германскиот бундеслигаш Шалке, Џулијан Декслер.

Трофејниот француски стручњак и понатаму не се откажува од намерата да ги осигура услугите на 20-годишниот играч за врска кој пред неколку недели заработи потешка повреда  и поради истата ќе мора да паузира до крајот на месец февруари.

Англиските медиуми потврдија дека во следните неколку дена челниците на Арсенал ќе испратат нова официјална понуда за репрезентативецот на Германија и истата нема да биде помала од 37 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести