вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Венгер очекува неизвесност до самиот крај

venger

Последни вести

Трофејниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер е убеден дека последното првенствено коло ќе даде одговор на прашањето каде ќе заврши шампионскиот пехар во англиската Премиер лига.

“Според мене, последното коло ќе даде одговор на прашањето кој ќе биде новиот шампион на Англија. Сега за сега нема ништо сигурно. Тој што е во најконстантна форма, тој ќе ја освои шампионската титула. Сепак, сите претенденти за победничкиот пехар имаат по неколку тешки натпревари до крајот од актуелната сезона. Нема лесен натпревар, нема лесен противник во Англија. Ние мора да се фокусираме само на нашите натпревари, мора да се фокусираме на нашата игра”, изјави францускиот стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести