вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Венгер откри дека испратил понуда до Левандовски

venger ponuda za levandovski

Поврзани вести

Менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер, откри дека се обидел да ги осигура услугите на полскиот интернационалец од редовите на Борусија од Дортмунд, Роберт Левандовски, кој од следната сезона ќе го носи дресот на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М).

„Искрено ќе ви кажам дека се обидовме да ги осигураме неговите услуги, но Левандовски уште пред една и пол година потпиша договор со Баерн (М). Левандовски од следната сезона ќе биде нов напаѓач на Баерн (М), а тоа значи дека баварскиот гигант нема во јануари да прифати ниту една понуда за Марио Манџукиќ. Можно е да биде продаден за време на летниот преоден рок”, изјави трофејниот француски стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести