среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Венгер побара нова понуда за Ларс Бендер

venger ponuda bender

Поврзани вести

За време на последниот состанок кој го имал со клупските челници, трофејниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер од истите побарал клубот повторно да испрати нова понуда за стандардниот првотимец во дресот на германскиот бундеслигаш Баер од Леверкузен, Ларс Бендер.

Челниците на Арсенал за време на зимскиот преоден рок испратија официјална понуда за 24-годишниот играч за врска вредна 15 милиони евра, но истата експресно беше одбиена од челниците на Баер со образложение дека Ларс има статус на недопирлив и дека вреди дупло повеќе од тоа што е понудено.

Трофејниот француски стручњак сега е убеден дека услугите на репрезентативецот на Германија можат да бидат осигурани и со понуда не помала од 20 милиони евра.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести