сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Венгер: Сакам Сања да остане на Емирати

venger sanja da ostane

Последни вести

Менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер потврди дека и во новата клупска сезона ќе биде предводник на популарните “топчии” и додаде дека сака францускиот интернационалец Бакари Сања да остане на “Емирати” уште неколку сезони.

Офанзивниот десен бек на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер, а за неговите услуги најголем интерес покажаа челниците на најбогатиот клуб на Островот, Манчестер Сити.

“Сакам Сања да остане на “Емирати”. Има двајца фудбалери кои на крајот од актуелната сезона ќе имаат статус на слободни фудбалери, Сања и Фабијански. Ако јас го имам последниот збор тогаш двајцата ќе останат на “Емирати”. Јас сигурно ќе бидам менаџер на Арсенал и во новата клупска сезона. Рано е за мојот последен натпревар на “Емирати”. Нема никаква промена во мојот став околу Арсенал. Сакам да останам во Лондон, не сум заинтересиран за ниту еден друг клуб”, изјави трофејниот француски стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести