четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Венизелос следната недела во Скопје!?

evangelos venizelos

Поврзани вести

Грчкиот шеф на дипломатијата, Евангелос Венизелос веројатно идната недела ќе дојде на средби и разговори со македонската Влада, пишува „Утрински весник“ повикувајќи се на неофицијални информации.

Распоредот на грчкиот шеф на дипломатија, како што наведува весникот, не е дефинитивно фиксиран, но сегашните неофицијални најави, доколку не се случи нешто непредвидено, се дека Венизелос  се очекува во периодот од 18 од 21 февруари да замине на турнеја низ сите држави на Западен Балкан кои се аспиранти за влез во ЕУ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести