среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 16

Венизелос за влакно избегна авионска несреќа

Evangelos-Venizelos

Последни вести

Владин авион со кој патувал грчкиот министер за надворешни работи Евангелос Венизелос во Италија, принудно слетал во Солун, откако во кокпитот пукнало стакло на прозорецот.

Како што соопшти Министерството за надворешни работи на Грција, проблемот се случил на висина од 11.300 метри, поради што авионот слетал на најблискиот аеродром во Солун.

Винизелос патувал од Турција во Милано, каде ќе присуствува на состанокот на министрите за надворешни работи на ЕУ

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести