среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ФОТО: Вергара го прослави 43.роденден

ФОТО: Вергара го прослави 43.роденден

ФОТО: Вергара го прослави 43.роденден

Поврзани вести

Изминатиов викенд Софија Вергара го прослави својот 43-ти роденден, во друштво на нејзинито семејство, пријателите и секако вереникот Џо Манганиело.

Софија на прославата се појави во долг жолт фустан, а фотографиите од роденденот потоа ги објави на Инстаграм.

vergara-rodenden-zabava1

Во текот на забавата Софија се пресоблече во бела блуза, во која веројатно се чуствуваше многу по пријатно.

Присутните на прославата ги забавуваше маријачи оркестар, а како и на секој роденден и на овој имаше роденденска торта, која беше на неколку ката.

vergara-rodenden-zabava2

По оваа прослава сите очекуваат, следната забава на Софија да биде онаа на која таа и Џо ќе го кажат судбоносното „да“. Но, засега датумот на свадбата се уште не е закажан.

Најчитани вести