недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 44

Верижен судир на патот Штип-Кочани, две деца завршија во болница

soobrakajka-aaa

Последни вести

Четири возила се судрија денеска на патот Штип-Кочани, во близина на селото Облешево. Две малолетни деца завршија во болница, пренесува ТВ Стар.

По судирот, малолетниците биле префрлени во кочанската болница, каде им се констатирани лесни телесни повреди, по што се пуштени на домашно лекување.

Полицијата изврши увид на местото на несреќата и дополнително ќе ги утврди причините за сударот.

karambol-stip2

karambol-stip3

karambol-stip4

karambol-stip5

Најчитани вести