понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Верижен судар во Швајцарија, неколкумина мртви

Svajcarska-udes

Поврзани вести

Повеќе лица го загубија животот, а неколкумина се тешко повредени во верижен судар во кој учествувале камион, автобус и автомобил на северот на Швајцарија.

Полицијата не прецизирала колкав е бројот на настрадани лица во несреќата само навела дека има повеќемина и дека две лица се тешко поведени.

Патот меѓу градовите Ендинген  и Ленгау е затворен поради несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести