петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

(ФОТО) Верижен судир на Илинденска

Во верижниот судир учествувале четири возила. Причинета е само материјална штета, без жртви.

verizen sudir

Поврзани вести

Верижен судир во кој учествуваа голф со тетовски регистерски таблички, мерцедес, цитроен и киа со скопски регистерски таблички, се случи на булеварот Илинден, во близина на ресторанот „Имес“.

 

 

Од МВР велат дека сообраќајката се случила во 14 часот и 40 минути и додадоа дека е причинета материјална штета.

Нема информации за повредени во судирот.

ilindenska

 

ilindenska 1

verizen sudir ilindenska

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести