понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Верижен судир во Белград: Се искршија шест автомобили, има и повредени

soobrakajka.gif-500

Последни вести

Верижен судир се случил утрово околу девет часот на мостот Газела во Белград.

Во несреќата учествувале пет-шест автомобили, но за среќа нема жртви.

-При несреќата на мостот Газела полесно се повредени три лица. Тие се пренесени на Ургентен центар, додека четврто лице ја одбило лекарската помош, изјавила за српски Курир портпаролката на Итната помош, Нада Мацура.

Сообраќајот во насока кон Нов Беград е во прекин.

 

Најчитани вести