четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Верижен судир во Канада:40 автомобили, над 30 повредени

Тешка сообраќајка во Канада, се судрија 40 автомобили, над 30 повредени.

kolaaaa

Последни вести

Најмалку 32 лица се  повредени при верижен судир на автопат во Канада.

На автопатот во близина на градот Сент Адел вчера  се случил голем верижен судир во кој учестувале 40 автомобили. Според податоците од локалната полиција, 32 лица се здобиле со повреди, а од нив, седум се во критична состојба.

Полицијата соопшти дека причината за несреќата се обилните снежни врнежи.

Многу од патниците останале  заробени во возилата, па пожарникарите употребиле специјални хидраулични инструменти во спасувачката операција за да можат да ги извадат луѓето од уништените автомобили.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести