среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Верижен судир во Србија: Двајца загинати, 36 возила оштетени

Во два верижни судири во Србија две лица загинаа, а 20 се повредени

фото: Блиц.рс - Несреќата се случила ноќеска на автопатот Белград - Загреб

фото: Блиц.рс - Несреќата се случила ноќеска на автопатот Белград - Загреб

Поврзани вести

Две лица загинаа, а повеќемина се повредени во два верижни судири на автопатот Белград – Загреб во близина на наплатната рампа Шимаповци во кои учествувале 36 возила, објави Б92.

Несреќите, како што јавуваат српските медиуми, се случила поради густата магла. При судирот освен двајцата загинати има и 20 повредени, меѓу кои три се деца.

Првиот судир се случил на околу два километри пред наплатната рампа, во него учестувале 16 возила, додека втората несреќа се случила на 200 метри од Печиец и неа учествувале 20 возила, јавува Танјуг.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести