понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Верижна сообраќајна несреќа на мостот „Гоце Делчев“

Три автомобили се судриле попладнево на мостот „Гоце Делчев“ во Скопје

soobrakjajka ilustracija

Поврзани вести

Три автомобили се судрија попладнево на мостот „Гоце Делчев“ во центарот на Скопје.

Според полициските информации, во верижната сообраќајна несреќа, која се случила околу 14,45 часот, учествувале „тојота јарис“, „форд ескрот“ со скопски таблички и битолско „ауди“. Во несреќата нема повредени лица, но причинета е материјална штета.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести