Македонија,Крими хроника

Верижна сообраќајка во Автокоманда, две лица пренесени во болница

Верижна сообраќајка во Автокоманда, две лица пренесени во болница

Верижна сообраќајка се случи утрово во скопска Автокоманда.

Во верижниот судар учествувале пет возила, односно „пасат“, два автомобила „голф“, „мерцедес“ и „мицибуши“, сите со скопски регистарски таблички, соопштуваат од МВР.

Во незгодата повредени се две лица кои веднаш биле пренесени во болницата Свети Наум Охридски.

ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам