четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

Верижна сообраќајка во Автокоманда, две лица пренесени во болница

soobrakjajka

Последни вести

Верижна сообраќајка се случи утрово во скопска Автокоманда.

Во верижниот судар учествувале пет возила, односно „пасат“, два автомобила „голф“, „мерцедес“ и „мицибуши“, сите со скопски регистарски таблички, соопштуваат од МВР.

Во незгодата повредени се две лица кои веднаш биле пренесени во болницата Свети Наум Охридски.

ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам

Најчитани вести