среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вермален е најновата желба на Ерик Тохир

FBL-EUR-C1-ARSENAL-TRAINING

Последни вести

Белгискиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Томас Вермален е најновата желба на новиот сопственик на италијанскиот калчо гигант Интер, индонезискиот бизнисмен Ерик Тохир.

Италијнаските медиуми се убеденид ека големи се шансите за реализиација на најавениот трансфер на 28-годишниот дефанзивец кој се повеќе е незадоволен од минутажата која ја добива во актуелната сезона и поради истата веќе најави промена на клупската средина за време на летниот преоден рок.

Доколку ја прифати понудата на Тохир, да потпише тригодишен договор, Вермален ќе си обезбеди годишна плата од 25 милиони евра, а неговиот актуелен клуб очекува заработувачка од најмалку 11 милиони евра.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести