четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Вермален последна зимска аквизиција на Зенит

tomas vermalen zenit

Поврзани вести

Зимскиот преоден рок во Русија завршува на 5 февруари, а до тогаш раководните лица на Зенит ќе се обидат да ги осигураат услугите на белгискиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Томас Вермален.

Централниот дефанзивец се почесто ја грее клупата за резервни фудбалери, а пред неколку недели изјави дека ќе побара промена на клупската средина доколку и понатаму не биде прв избор кога е во прашање дефанзивната линија.

Раководните лица на вицешампионот на Русија сакаат прво да го позајмат искусниот дефанзивец, а потоа на крајот од актуелната сезона да го откупат неговиот договор со понуда не помала од 8 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести