сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Верувале или не: Куче застрела ловџија во Пробиштип

Поврзани вести

Ловџиско куче рани ловџиjа во Пробиштип.

Во текот на вчерашниот ден, добиена е пријава до полицијата од страна на јавната здравствена установа, дека укажана е лекарска помош на Д.А. (1945) поради здобиени тешки телесни повреди.

Имено, на местото викано Чашица, повредениот бил на лов со уште две лица од Пробиштип и легнале малку да одморат. Во тој момент, едно од ловџиските кучиња ја турнало пушката, по што истата испукала куршум во Д.А.

Тој се здобил со тешки телесни повреди.

По укажаната лекарска помош, лицето е пренесено во клиничката болница во Штип каде е задржано на понатамошно лекување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести