петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Вешт арамија остави училиште без 37 компјутери

lap-top-kradec-240

Поврзани вести

Триесет и седум лап топ компјутери се украдени од основното училиште „Алија Авдовиќ“ во скопското село Батинци.

Кржбата, според полициските инфомации, се случила во текот на изминатиот викенд кога крадецот со погоден алат провалил во училишната зграда, а потоа ги одзел компјутерите.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести