Секс

Ветете му Нова Година со добар секс!

Ветете му Нова Година со добар секс!
Ветете му Нова Година со добар секс

Зар не ви се здосади на вашиот партнер секоја година да му подарувате слични подароци? Подарете му го она што тој навистина го покасува, а дека сексот следната година ќе биде навистина одличен. Секако, внимавајте тој подарок да не го отвори пред неговата мајка.

Машкото его е чувствително кога сексот е во прашање, па затоа подарокот бирајте го внимателно, советува сексологот Трејси Кокс во Дејли меил.

Заведете го, ветете му го небото, но играјте на сигурно.

Заедно испробајте ја новата играчка

Секси играчките се одличен подарок, но избегнувајте билокаков производ на кој се тврди дека е „поголем“ или „потврд“ и кој се разликува во неговата природна големина на пенисот. Сакате да му помогнете, а не да го убиете во поим. Паметно е да ги избегнувате сите дизајнирани помагала со кои сексуалниот однос ќе трае подолго. Доколку сакате и следната година да бидете заедно, одлучете се за заедничка играчка.

par-1387455584-22356

Добар избор е прстен кој вибрира, бидејќи оваа играчка им пружа задоволство на двајцата, правејќи сексот да е исто така добар заеднички подарок.

Ветете му година со одличен секс

Ова не чини многу: Подарете му 12 месеци секс третмани во вашата приватна огласна табла

Еве идеја: Набавете огласна табла и на разнобојни картички напишете ги вашите омилени пози, места и слично. Испишете го омиленото место за секс, добата на денот, најдобриот бакнеж, каде сакате да ве бакнува, работи кои би сакале да ги испробате, тајни делови на телото кои сакате да ви ги допира, бакнува…

Започнете ја новата година со стил

Купете кутија за подароци и претворете ја во ваша тајна кутија за секс играчки. Во неа нека има вибратори, масло за масажи, лисици, превези, добар водич за секс и ноќната гозба може да почне. Ставете шише шампањ во лед, облечете секси комплет и повикајте го во спалната соба. Смејте се, напијте се, каснете нешто, а потоа…