четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вежбите за парадата ги воодушевија белграѓани, децата наседнаа по тенкови

523220_img20141012wa0002_ff

Последни вести

Припадниците на Војската на Србија денеска продолжија со подготовките за воена парада со порака од министерот за одбрана Братислав Гашиќ дека она што ќе се прикаже на 16 октовмри ќе покаже дека Србија има со што да се гордее.

Посебно воодушевување вежбите предизвикаа кај децата кои ги набљудуваа тенковите. Родителите ги даваа децата на војниците додека возилата поминуваа покрај нив, што предизвика посебна радост кај најмалите.

Од денеска до одржувањето на парадата на 16 октомври, сообраќајот ќе биде под посебен режим.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести