среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Видал е недостапен и за Барса и за Реал (М)

vidal nedostapen

Поврзани вести

Генералниот менаџер на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Џузепе Марота, експресно ја демантираше сензационалната информација дека чилеанскиот интернационалец Артуро Видал ќе биде продаден за време на летниот преоден рок и тоа или на Барселона или на Реал (М).

“Ние сме среќни поради информацијата дека најголемите клубови во Европа се заинтересирани за фудбалерите на Јувентус. Сепак, Јуве е во фаза на изградба, сакаме уште повеќе да пораснеме, да бидеме моќни и во Европа. Јувентус сака да купи уште неколку фудбалери, Јувентус не е клуб кој продава фудбалери. Знам дека Видал е среќен во Торино и на нас тоа ни одговара. Ќе остане во Торино, гарантирам со 100% сигурност”, изјави Марота.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести