недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Видал ги помина медицинските прегледи

Артуро Видал пред трансфер во шампионот на Бундеслигата, Баерн Минхен

Артуро Видал во Баерн Минхен

Поврзани вести

Чилеанскиот репрезентативец и фудбалер на Јувентус, Артуро Видал ги помина медицинските прегледи во родното Чиле, кои покажаа дека повредата која ја заработи на Светското првенство во Бразил е минато.

Со оглед на тоа дека Видал веќе ги има договорено и личните услови со Манчестер Јунајтед, патот за неговиот трансфер на Островот е чист, па сега останува само да се постигне договор помеѓу двата клуба околу оштетата која ќе треба да биде платена за одличниот играч за врска, а која според проценките на стручњаците нема да биде помала од 55 милиони евра.

Ова ќе биде трето мегазасилување за “црвените ѓаволи”, откако на Олд Трафорд веќе пристигнаа и Андер Ерера од Атлетик Билбао и Лук Шо од редовите на Саутемптон.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести