среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видал и кажа збогум на старата дама

Раководните лица на старо-новиот шампион на Италија, тимот на Јувентус се во паника откако стандардниот првотимец, репрезентативецот на Чиле, Артуро Видал, по натпреварот против селекцијата на Шпанија изјави дека е можно да ја смени клупската средина за време на летниот преоден рок.

VIDAL ZBOGUVA DAMATA

Последни вести

Раководните лица на старо-новиот шампион на Италија, тимот на Јувентус се во паника откако стандардниот првотимец, репрезентативецот на Чиле, Артуро Видал, по натпреварот против селекцијата на Шпанија изјави дека е можно да ја смени клупската средина за време на летниот преоден рок.

“Не знам дали ќе останам во редовите на Јувентус. Можно е да ја променам клупската средина за време на летниот преоден рок. Сите опции се во игра, но сега не сакам да зборам на таа тема. Целосно сум фокусиран на Мундијалот во Бразил”, изјави Видал.
Во случај Видал и официјално да побара да биде продаден за време на летниот преоден рок, раководните лица на Јувентус ќе ја стартуваат потрагата по заинтересираниот клуб кој е подготвен да одвои околу 45 мил. евра за обештетувањето на одличниот играч за врска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести