четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Видал на Олд Трафорд ќе има годишна плата од 12.5 мил. евра

Новиот менаџер на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, Луи ван Гал, се уште се нема откажано од намерата да ги осигура услугите на чилеанскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Артуро Видал.

VIDAL NA OLD TRAFORD

Последни вести

Новиот менаџер на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, Луи ван Гал, се уште се нема откажано од намерата да ги осигура услугите на чилеанскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Артуро Видал.

Англиските медиуми потврдија дека раководните лица на двата клуба се уште седат на преговарачката маса, но најавениот трансфер ќе биде реализиран само доколку челниците на МанчестерЈунајтед прво го прифатат, а потоа и го исплатат побараното обештетување од 50 мил. евра.
Одличниот играч за врска веќе е информиран дека може да потпише 5-годишен договор со гигантот од “Олд Трафорд” и дека таквиот договор му гарантира годишна плата од 12.5 мил. евра што е за три пати поголема од таа што мометално ја заработува во Торино.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести